Räikkönen: Z Ferrari pro mě vede cesta jen mimo formuli 1

24. února 2009 v 15:26 | Miki |  Kimi Matias Räikkönen
Kimi Räikkönen má za sebou dvě sezóny s týmem Ferrari a minimálně další dvě ho ještě čekají. V Maranellu se mu zalíbilo natolik, že si nedokáže představit angažmá u jiného týmu. Kdy pověsí závodní helmu na hřebík, to zatím neví."Uvidíme, jestli si to za dva roky budu stále užívat, nebo jestli budu chtít dělat něco jiného. Ale je jisté, že Ferrari bude mým posledním týmem. Což ovšem neznamená, že určitě skončím v roce 2010," řekl Räikkönen pro Corriere della Sera.

Mistr světa z roku 2007 si potřebuje letos napravit reputaci, která utrpěla v loňské sezóně. Fin sice vyloženě nepropadl, ale očekávání nenaplnil a prohrál souboj s týmovým kolegou. "Z chyb se vždy poučíte, ale já nijak zvlášť netoužím po tom, abych pochopil loňský rok. Nemůžeme změnit jeho průběh a nepomohlo by nám to být nyní lepší. Rád budu hovořit o tom, co můžeme dokázat letos," uvedl Räikkönen.

Letos má finský jezdec za cíl znovu vítězství v šampionátu, ke kterému mu má pomoci Ferrari F60. Poprvé si nový vůz sice vyzkoušel v Mugellu, ale teprve v Bahrajnu bylo sucho a nastal čas na první hodnocení. "Šlo to velmi dobře. Byl to dobrý první krok, všechno fungovalo. Co se týče hladkých pneumatik, nakonec jsem našel jen málo rozdílů ve srovnání s tím, jak fungovaly, když jsme je vyzkoušeli na starém voze před Vánocemi," řekl.

Na hodnocení relativní výkonnosti vozu je podle Räikkönena příliš brzy, protože do testů vstupuje příliš mnoho proměnných a nikdo neví, jaký program mají ostatní. "Netuším, na čem pracují ostatní týmy. Časy na kolo jsou zatím vyrovnané, ale během testů používáte různé pneumatiky a zkoušíte věci, u kterých se ukáže až později, jestli jsou dobré nebo špatné. Ale mě ostatní nezajímají, ani mi nedělají starosti. Zabývejme se sami sebou," uvedl.

Räikkönen to již naznačil, o uplynulé sezóně nepřemýšlí, a proto tu letošní nepovažuje za pomstu za rok 2008. "Ne, pouze se snažím odvádět maximum. Všichni ví, co dokážeme a naším cílem je vyhrát šampionát. Aby se nám to podařilo, tak musí vyjít hodně věcí a nemyslím tím jen štěstí. Ale na to teď nemyslím, teď chci dobré testy a dobrý začátek sezóny v úvodních závodech," dodal.


Zdroj: F1 Sports
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama