Navzdory problémům s KERS byl dnes nejrychlejší Räikkönen

17. února 2009 v 17:05 | Miki |  Zprávy z F1
Druhý den testů v Bahrajnu se na čelo výsledkové listiny vrátil nejrychlejší pilot minulého týdne Kimi Räikkönen. Počasí nebylo v úterý ideální, odpoledne bylo zataženo.Radost z nejlepšího času však u Ferrari zkazily problémy s KERS. Räikkönen dopoledne zkoušel různá nastavení vozu a kolem 11:30 začalo jeho F60 vykazovat problémy s chlazením KERS. Fin se musel vrátit do boxů a na trať mohl vyjet znovu až v 15:20. Odpoledne se věnoval dlouhým jízdám, prokládal je tréninkem zastávek v boxech. Ferrari mrzel ztracený čas, ale celý problém pojalo jako příležitost vyzkoušet si bezpečnostní procedury pro případy incidentů s KERS.

Druhé místo výsledkové listiny obsadil Jarno Trulli. Ital pracoval na nastavení vozu, pneumatikách a zavěšení. "Pro nás to byl velmi dobrý test. Odjel jsem více než 2000 km za tři dny a s vozem jsem spokojen. Zdá se být konkurenceschopný a spolehlivý, takový začátek nám poskytne solidní základy pro nadcházející sezónu," řekl Trulli. Toyota dnes jako jediná neměla technické problémy.

S BMW Sauberem F1.09 jezdil Nick Heidfeld a na programu měl mechanické nastavení vozu. Němec zkoušel různé specifikace tlumičů a zkrutných tyčí. Během dne si i několikrát vyzkoušel start do závodu, stejně jako všichni ostatní piloti. Den mu zkomplikoval vadný spínač, který bezdůvodně vypnul elektronickou řídící jednotku a spustil hasicí systém vozu. Po výměně spínače a vyčištění vozu mohl Heidfeld pokračovat v práci. "Dnes jsem jezdil s F1.09 v teplých podmínkách poprvé, takže pro mě bylo nejdůležitější poznat celkové vyvážení vozu. Celkově to byl dobrý den, protože jsem vyzkoušel mnoho různých řešení nastavení. Již teď jsem spokojen s tím, jak vůz reaguje na změny v nastavení," řekl Heidfeld.

Kimi Räikkönen 1:32.102
Jarno Trulli 1:32.230
Nick Heidfeld 1:32.585

Zdroj: F1 Sports
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama