Bude zrušen zákaz testování v průběhu sezóny?

2. února 2009 v 18:28 | Miki |  Zprávy z F1
Asociace týmů F1 se v rámci úsporných opatření dohodla na zákazu testování v průběhu sezóny, ale toto rozhodnutí možná nakonec změní. Důvodem je množství novinek, které zavádějí letošní pravidla a které týmy potřebují vyladit. Testovací kilometry vyžadují především systémy na rekuperaci kinetické energie, které jsou zatím nespolehlivé.


"KERS je novinkou pro všechny a nikdo ještě nedosáhl úrovně spolehlivosti, kterou by chtěl mít. Má smysl mít přechodný rok, s menším počtem testů než v minulosti, ale s pár testy na začátku sezóny, aby všichni mohli překonat své problémy. Nikdo nemá zájem na tom vidět v cíli závodů jen pět nebo šest vozů, takže se snažíme dohodnout změnu pravidel pro rok 2009," uvedl nejmenovaný člen jednoho top týmu pro server Grand Prix.
Taková změna by sice mohla narazit u menších týmů, ale to je v tuto chvíli nepravděpodobné. Force India a Toro Rosso totiž dostanou své vozy na trať až v březnu a před první Grand Prix najedou jen velmi málo testovacích kilometrů. Příležitost své vozy doladit v dalších testech by se jim tedy měla hodit. Pokud někdo koupí tým Hondy, mohlo by se mu stát, že by v Melbourne nastoupil s vozy bez předchozího testování.

Zdroj: F1 Sports
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama