Týmy Formule 1 se dohodly na dalších úsporných opatřeních

9. ledna 2009 v 17:21 | Miki |  Zprávy z F1
Týmy formule 1 se včera sešly v rámci své asociace (FOTA) a jednaly o upřesnění a rozšíření dříve dohodnutých úsporných opatření. Konečnou podobu dostalo omezení provozu aerodynamických tunelů, týmy potvrdily závazek dodávat levné motory a přidaly vývoj levných převodovek.


Obecné rysy některých úsporných opatření byly schváleny již v prosinci, ale ve vztahu k sezóně 2009 prezident FIA Max Mosley požadoval upřesnění omezení provozu aerodynamických tunelů, pracovat se v nich podle něj letos mělo jen 8 hodin denně a 5 dní v týdnu.

Max Mosley ve svém lednovém dopise uvedl, že FIA chce v roce 2010 zavést standardizované převodovky dodávané společností XR. FOTA zareagovala dohodou o vývoji a zmrazení levných převodovek pro sezóny 2010 až 2012. Životnost převodovky bude 6 závodů a na prodej bude za 1,5 miliónu eur ročně.

Co se týče dalších možných úsporných opatření, předmětem zkoumání ze strany Technické pracovní skupiny FOTA jsou drahé materiály, dále pak díly a systémy, které nepůsobí jako diferenciační prvek výkonnosti.

Ve svém prohlášení FOTA rovněž deklaruje podporu týmu, který v současnosti ještě vlastní Honda a o jehož záchranu se snaží Ross Brawn s Nickem Fryem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama