Rozdíl mezi směsmi pneumatik by mohl být větší než půl sekundy

28. ledna 2009 v 20:15 | Miki |  Zprávy z F1
Jednotný dodavatel pneumatik Bridgestone bude stejně jako v předchozích letech vyrábět čtyři směsi suchých pneumatik a na každou Grand Prix přiveze dvě z nich. V suchém závodě má jezdec povinnost použít obě a FIA nařídila Bridgestonu provést takové úpravy, které rozdíly mezi směsmi zvětší. Slibuje si od toho oživení dění na trati.


"Chtěli jsme, aby mezi nimi byly větší rozdíly. V roce 2008 byl tento rozdíl někdy jen desetinu nebo dvě. Myslíme si, že bude lepší, když se tento rozdíl zvětší. Inženýři Bridgestonu na tom pracují," uvedl Charlie Whiting.

V uplynulé sezóně si bývaly směsi dostupné během GP víkendů výkonnostně tak blízko, že jezdci často váhali se strategií, výjimkou nebylo ani rozhodování o použití směsí až v průběhu závodu.
Pneumatiky bez drážek, které se letos do formule 1 vrací, testovaly týmy již loni, v minulých týdnech je pak nazuly na své nové vozy. Jezdci měli problémy s jejich zahříváním a konstatovali velké rozdíly mezi jednotlivými směsmi. Whiting to však připisuje chladným podmínkám, které na okruzích panují.

Zdroj: F1 Sports
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama