FIA změnila pravidla pro výjezd Safety caru

27. ledna 2009 v 18:16 | Miki |  Zprávy z F1
Mezinárodní automobilová federace vyslyšela stížnosti týmů na pravidla pro výjezd Safety caru a zavedla změny. V sezóně 2009 zůstane boxová ulička během výjezdu zpomalovacího vozu otevřena, ale jezdci budou nuceni jet pomalu, aby neohrozili nikoho na trati.


"Pravidlo, které jsme zavedli v roce 2007, bylo špatné a vrátili jsme se k regulím z roku 2006. Jediný rozdíl je ten, že máme v plánu zavést minimální čas pro návrat do boxů," řekl technický delegát FIA Charlie Whiting.

"Když vyjede Safety car, všechny vozy obdrží zprávu a jejich ECU se poté přepne do módu ´Safety car´. Jakmile zpráva přijde do vozu, bude vědět, kde se nachází na okruhu a vypočítá minimální čas pro návrat do boxů. Jezdec ho bude muset dodržet a tato informace se mu zobrazí na displeji," vysvětlil Whiting. FIA tak ruší pravidlo, které uzavíralo boxovou uličku během počáteční fáze výjezdu zpomalovacího vozu. Jezdci a týmy si na něj stěžovali, protože pokud jim v té době docházelo palivo, museli si vybrat mezi zastavením na trati a penalizací za tankování pod Safety carem.

Zdroj: F1 Sports
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama